Прес-центр

ІТК затверджує план розвитку на 2004 рік і вирішує розширити панель до всього населення України у 2008.

05-04-2004

5 квітня відбулось чергове засідання Індустріального Телевізійного Комітету, на якому було затверджено план роботи на 2004 рік та визначено етапи подальшого розвитку телевізійної панелі.

Одним з стратегічно важливих напрямків роботи в межах покращення саморегуляції ринку визначено збільшення репрезентативності в Асоціації учасників телевізійного ринку. Наступним кроком стане демократизація механізму прийняття рішень, що надасть членам Індустріального комітету, які не є засновниками Асоціації, право голосу у питаннях щодо функціонування галузі.

В площині функціонування та покращення системи телевізійних досліджень ІТК  особливу увагу придає розробці системи контролю відповідності діючої панелі до вимог, що були обумовлені в контракті з вимірювачем рейтингів. Це включатиме вивчення поточної звітності про роботу панелі компанії GfK; проведення двічі на рік аналізу технічної та фінансової звітності з залученням незалежних експертів та проведення щорічного аудиту панелі незалежним експертом. Важливим етапом на шляху збільшення точності вимірювань є також розробка та реалізація методики контролю за покриттям каналів, зокрема вивчення можливостей використання VPS-сигналу.

З метою вивчення міжнародного досвіду, Асоціація планує вступ до міжнародного об'єднання Індустріальних комітетів EURO-JIC та участь в міжнародних семінарах, конференціях, симпозіумах, зокрема в Європейському симпозіумі з питань теле- і радіовимірювань.

В напрямку розвитку телевізійної галузі Індустріальний Телевізійний Комітет почне реалізацію довгострокової програми підвищення конкурентоспроможності телебачення. Ще одним напрямком роботи стане просування змін у законодавство про рекламу та телебачення з метою підвищення свободи преси, зменшення податкового тиску та оптимізації системи регулювання ЗМІ.

Крім того, в 2004 році Асоціація планує розробити та реалізувати комплекс заходів по боротьбі із порушенням авторських та суміжних прав та програму моніторингу і протидії незаконній трансляції несплаченої зарубіжної реклами на території України.

На засіданні також було затверджено напрямок розвитку піплметричної панелі на наступні 4 роки. На даний момент, панель складається з 1200 піплметрів, і покриває всі міста з населенням понад 100 тис. мешканців та частково міста з населенням понад 50 тис. мешканців. З 2005 року, вирішено досягти повного покриття панеллю міст з населенням більш ніж 50 тис. мешканців. А перехід на вимірювання всього населення України має відбутись в 2008 році.