Прес-центр

Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у ході виборчого процесу №7336

18-11-2010

 

Пропозиції та зауваження Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет» (ІТК)

 до Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у ході виборчого процесу №7336від «04».11.2010 р.,автори: н.д.Денькович І.В., н.д.Трайдук М.Ф.

 

Даним листом Індустріальний Телевізійний Комітет, який об’єднує найбільші загальнонаціональні телекомпанії та рекламні агентства, висловлює свою підтримку законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у ході виборчого процесу №7336 від «04».11. 2010р. (далі – Проект закону).

Проектом закону пропонується внести зміни до виборчого законодавства, зокрема, до Закону України «Про вибори народних депутатів України», Закону України «Про вибори Президента України» та Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Законопроектом викладається в новій редакції ч. 4 ст. 13 вище перелічених законів, а саме вноситься наступне положення :

«Засоби масової інформації не можуть бути об’єктом планових перевірок органами влади або інших зовнішніх перевірок, крім тих, що проводяться за рішенням суду, у період з дня оголошення початку виборчого процесу до офіційного оголошення  Центральною виборчою комісією результатів виборів».

Щоразу напередодні виборів Верховна Рада України приймає постанови, якими встановлюється мораторій на проведення перевірок ЗМІ під час чергового виборчого процесу.  Враховуючи, що в більшості випадків такі постанови приймаються, коли період виборчої агітації підходить до завершення цілком логічним є закріплення положень щодо заборони перевірок ЗМІ під час виборчого процесу на рівні закону, без прив’язки до постанов Верховної Ради. Така ситуація захистить ЗМІ від ситуаціїу якій ЗМІ виступатимуть  знаряддям в руках окремих політичних сил. Як правило, наслідки завершення кожних виборів для країни є важливим та вирішальними процесом для остаточного подолання кризових явищ в економіці,політиці країни та соціальний сфері. Також, не слід забувати про важливу роль ЗМІ під час виборчого процесу, оскільки, саме вони виконують важливу місію – доносять інформацію до суспільства, є джерелом інформації, яке допомагає населенню сформувати свої позиції, утвердити наміри та здійснити поінформований свідомий вибір.

Вважаємо, що питання законодавчого регулювання діяльності засобів масової інформації в період виборчого процесу є дуже важливим - адже від того, яким саме буде це регулювання напряму залежить, що і як буде відбуватися в українському ефірі та пресі у виборчий період.

 

Керуючись вищезазначеним та з метою створення сприятливих умов для виконання основної функції ЗМІ у період виборчого процесу, просимо Членів Комітету надати позитивний висновок щодо доцільності прийняття даного законопроекту Верховною Радою України.

Посилання на законопроект