Прес-центр

Засідання керівництва українських ефірних телеканалів

14-10-2005

14 жовтня відбулось спільне засідання керівництва українських ефірних телеканалів, що входять до Індустріального Телевізійного Комітету (ІТК) та керівників компанії «Воля». Мета зустрічі — досягнення компромісних домовленостей щодо трансляції українських ефірних каналів у мережі компанії «Воля» та вирішення питання переходу на цифрове мовлення. Ініціатором зустрічі виступив ІТК. У зустрічі взяли участь президент компанії «Воля» Сергій Бойко і заступник директора з зовнішніх Зв'язків та правового питання компанїї «Воля» Костянтин Грицак та керівники 7 каналів — членів ІТК: голова правління АТЗТ «Українська незалежна ТВ — корпорація “Інтер”“ Влад Ряшин, заступник генерального директора ТзОВ ТРК «Студія 1+1» Максим Варламов, генеральний директор ТзОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» (ІСТV) Олександр Богуцький, голова правління ЗАТ «Міжнародний Медіа Центр — СТБ» Володимир Бородянський, голова правління ЗАТ «Новий канал» Ірина Лисенко, генеральний продюсер ЗАТ «Телеодин» (телеканал М1) Валентин Коваль, голова правління ЗАТ «ТЕТ» Григорій Тичина.

 Результатом спільного засідання стали наступні, важливі для індустрії, домовленості:

  • Група компаній «Воля» буде підтримувати тезу про доступність українських ефірних телеканалів для глядача. Причому домовленість ця розповсюджується як на технічну частину, так і на цінову. Як пояснює це виконавчий директор ІТК Катерина Котенко, «це означає, що українські ефірні канали, які мають ліцензії на право мовлення в регіоні, який обслуговує компанія “Воля” (мова, звичайно йде про Київ та область), будуть доступні широкому глядачеві і включені до самих недорогих пакетів мовлення. Тобто, якщо самим недорогим пакетом буде аналоговий, то в ньому будуть присутні всі вказані вище канали, якщо завтра самим недорогим буде цифровий пакет, то в цифровому також». Для втілення в життя цієї домовленості було створено спільну робочу групу, яка вже почала працювати. Робоча група буде працювати над Меморандумом про співпрацю та типовим договором між телеканалами і операторами та провайдерами для того, щоб ці документи підписали обидві сторони. «Українські ефірні канали (які мають ліцензії на мовлення) повинні залишатись завжди в максимально доступному пакеті для максимальної кількості глядачів, як це є сьогодні. Переконана, що так воно повинно залишатись і з переходом на цифрове мовлення, — вважає Катерина Котенко».
  • Компанії також дійшли згоди у питанні підтримки розвитку цифрового телебачення в Україні. Для цього було вирішено продумати механізми цього переходу, його прискорення і у той же час максимальну доступність цього для пересічного громадянина України. Можливо для цього знадобиться підтримка держави чи підприємницьких кіл.