Прес-центр

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення зробила крок назустріч телевізійникам

06-07-2006

7 червня Національна Рада України з питань телебачення та радіомовлення зробила крок назустріч телевізійникам і призупинила дію свого неоднозначного рішення №365 від 19 квітня 2006 року.

Згідно з цим рішенням канали були змушені подавати до Нацради повні списки фільмів та будь-яких аудіовізуальних творів, дубльованих українською, ще до того, як вони вийдуть в ефір.

Телевізійники всієї України, включаючи не тільки членів ІТК, а й багато регіональних телекомпаній, були обурені цим рішенням, яке порушувало, наприклад, положення про конфіденційну інформацію та комерційну таємницю. Окрім того, деякі телевізійники розцінювали це рішення як вимогу, близьку до цензури та втручання у творчу діяльність телерадіоорганізацій.

Відколи це рішення було прийнято, Індустріальний Телевізійний Комітет підготував і направив листа з цього приводу до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. У цьому листі були описані недоліки цього рішення з точки зору законодавства України. І Національна рада відреагувала на ці дії зупиненням цього недемократичного рішення №365. Щоправда, зупинення дії ще не є його скасуванням. Але на брифінгу після засідання, на запитання юриста ІТК, представник Нацради запевнив, що це є по суті відміна рішення. Тож, будемо сподіватися, що так воно і буде.