Advocacy

Засідання Національної ради 27 квітня

27-04-2011

Сьогодні, «27» квітня 2011 року, відбулося чергове засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на якому

були присутні:

  • Мудрак Лариса Михайлівна;
  • Манжосов Володимир Анатолійович;
  • Баранов Євген Валерійович;
  • Фартушний Микола Всеволодович;
  • Опілат Ірина Володимирівна;
  • Головатенко Оксана Анатоліївна.

відсутні: Єлманова Оксана Миколаївна.

 

було вирішено:

1. Нарахувати ліцензійні збори відповідно до прийнятих рішень Національної ради (про переоформлення, видачу та продовження  ліцензії на мовлення та провайдера програмної послуги).
За результатами цього Рішення Національною радою було виставлено 176 рахунків (30%) за період з 19 січня 2011 року по 6 квітня 2011 року.

Доповідала: В. Манжосов

2. Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ «ТРК «ТЕТ-Дніпропетровськ», м. Дніпропетровськ (НР № 0870-м від 13.05.1999) у зв’язку зі зміню власників.

Власниками ТОВ «ТРК «ТЕТ-Дніпропетровськ» стали телекомпанія ТЕТ і ТОВ «ТЕТ-продакшн».

Доповідала: Л. Мудрак

3. Видати ТОВ «Телеодин», м. Київ, ліцензію на мовлення з використанням 37 ТВК у м. Володимир-Волинському Волинської обл. у зв’язку з тим, що ТОВ «Телеодин» узгодив відповідну сітку мовлення з ТОВ «Володимир-Волинське агентство телевізійного мовлення «Володимир».
Доповідала: Л. Мудрак

4. Звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії ТОВ «Українська цифрова телемережа», м. Київ (НР № 0478-п від 07.04.2008, провайдер мультиплексу МХ-4) за результатами позапланової перевірки. Результати перевірки розглядалися за відсутності представників УЦТМ, хоча товариство звернулося з офіційним листом до Національної ради з проханням перенести це питання.
Доповідала: О. Головатенко

5. Призначити позапланову перевірку ТРК «Студія 1+1» у формі ТОВ, м. Київ (НР № 0559-м від 30.07.2004; НР № 0028-м від 29.12.2006) у зв’язку з порушенням Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та Закону України «Про захист суспільної моралі». За результатами моніторингу від лютого 2011 року Національна рада зафіксувала в процесі денного та вечірнього ефіру у програмі «Про любов» сцени еротичного характеру, а у програмі «Пекельна кухня» - нецензурну лайку.
Доповідала: О. Головатенко

6. Призначити позапланову перевірку ТОВ «Новий канал», м. Київ (НР № 0969-м від 09.11.2005) у зв’язку з порушенням Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та Закону України «Про захист суспільної моралі». За результатами моніторингу Національна рада зафіксувала в процесі денного ефіру у програмі «Info-шок» сюжет з ознаками жорстокості і насильства.
Доповідала: О. Головатенко

7. Оголосити попередження ТОВ «Перший альтернативний телеканал А1» (Україна), м. Київ (НР № 0714-м від 15.10.2008) у зв’язку з відсутністю мовлення та вилучити іноземну програму «Первый альтернативный музыкальный телеканал A-ONE» (Росія) із переліку програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з ч. 1 ст. 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки вона не відповідає умовам Конвенції, зокрема поширюється з російського супутника та містить в ефірі рекламу, яка не оплачується на території України. Нагадаємо, що російський телеканал був тимчасово внесений до переліку поки не запущена його українська версія.
Доповідала: О. Головатенко

8. Внести зміни до переліку програм, які є обов’язковими для включення до складу універсальної програмної послуги в м. Волочиську Хмельницької області, зокрема за пропозицією провайдера програмної послуги ТОВ «Густав», Тернопіль включити до складу УПП наступні ТРО: Хмельницька ОДТРК «Поділля - Центр», ВАТ «Київтелемонтаж», ТОВ «Продюсерський центр «Ексклюзив», які мовлять на 25 ТВК та ТОВ «ТV-4», який мовить на 26ТВК.

Доповідав: Є. Баранов

9. Пропозиції щодо розбудови багатоканальних ефірних телемереж типу «Телевізійне село» (с. Широке м. Севастополя, с. Міжріччя Судакської міської ради, с. Дачне Судакської міської ради, с. Грушівка Судакської міської ради, с. Куйбишеве Бахчисарайського району, с. Сонячна Долина, с. Веселе Судакської міської ради,  с. Привітне Алуштинської міської ради, м. Щолкіне, смт Нижньогірський, АР Крим) взяти до відома та заяви на розбудову повернути суб’єктам господарювання.

Нагадаємо, що 1 липня 2009 року Національною радою було прийнято Рішення №1309 про створення багатоканальних ефірних телемереж типу «Телевізійне село» у АРК та запропоновано господарським організаціям подати відповідні заяви на розбудову телемереж. Протягом місяця з 1 липня по 1 серпня 2009 року до Національної ради надійшло три звернення від:

  • ДП «Радіотелевізійний передавальний центр»;
  • ТОВ «ТРК Українські мультимедійні технології»;
  • ТОВ «МЕГА ТВ».

Рішення прийнято у зв’язку з тим, що основним завданням Національної ради є розбудова цифрової телемережі та спрямування усіх ресурсів на впровадження цифрового мовлення. Це питання відкладено до моменту остаточного запуску цифрових мультиплексів.

Доповідав: Є. Баранов

10.  Затвердити повідомлення про проведення конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних телерадіоканалів, що був оголошений 6 квітня 2011 року. Зокрема, вказати у повідомленні розмір ліцензійного збору враховуючи норми нещодавно прийнятої Методики розрахунку ліцензійного збору.

Доповідав: В. Манжосов

11.  Звільнити представника Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Володимира Турелика у зв’язку з тим, що суд визнав його винним у вимаганні й одержанні хабара та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на один рік і один місяць із позбавленням права обіймати посади в органах влади протягом двох років.

Доповідав: В. Манжосов