Advocacy

Засідання Національної ради 30 червня

30-06-2011

30 червня 2011 року на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення,

були присутні:

  • Мудрак Лариса Михайлівна;
  • Манжосов Володимир Анатолійович;
  • Баранов Євген Валерійович;
  • Фартушний Микола Всеволодович;
  • Головатенко Оксана Анатоліївна;
  • Опілат Ірина Володимирівна;
  • Єлманова Оксана Миколаївна (другу частину засідання).

було вирішено:

1.Виконати Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.06.2011.

Зокрема, йдеться про позов НТКУ до Національної ради щодо продовження конкурсу на цифрове мовлення оскільки ряд державних мовників не мали змоги вчасно подати необхідні документи. Рішення про виконання Національна рада прийняла керуючись Постановою та вирішила продовжити граничний термін прийняття документів на 20 р.д. Крім цього, Національна рада зобов’язалася забезпечити публікацію та повідомлення про продовження прийому документів. Завершується прийом документів, відповідно до Рішення, 22 липня 2011 року (п’ятниця) о 17:00.

Доповідав: В. Манжосов

2.Зареєструвати ТОВ «МедіаКаст», м. Київ, як суб’єкта інформаційної діяльності (дистриб’ютор, інформаційно-розважальне спрямування).

Доповідала: Л. Мудрак

3.Зареєструвати ТОВ «МК-Дістріб’юшн», м. Монастирище Черкаської обл., як суб’єкта інформаційної діяльності (дистриб’ютор, інформаційно-розважальне спрямування).

Доповідала: Л. Мудрак

4.Видати ліцензію на мовлення ТОВ «Банківське Телебачення», м. Київ (супутникове мовлення, логотип: БАНК-TV, супутника Astra 1G, оператор телекомунікацій - ДП «Укркосмос», формат телеканалу буде інформаційно-просвітницьким, 75% мовлення - українською мовою, продукту власного виробництва – 20 годин 10 хвилин на добу, національного продукту – 21 годину 10 хвилин на добу та іноземного - 2 години 50 хвилин на добу).

Перший офіційний канал НБУ (100% власник), що планує висвітлювати головні фінансові події країни, здійснювати ділові огляди, огляди преси ітд. Постановою Правління НБУ від 17 червня 2011 року при створенні ТОВ «Банківське телебачення» було внесено 10 млн. гривень статутного капіталу.

Доповідала: Л. Мудрак

5.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ «Коледж преси та телебачення», м. Миколаїв (НР № 2588 від 28.04.2006) у зв’язку зі зміною власників, юридичної та фактичної адреси та програмної концепції мовлення (уточнення формату: інформаційно-просвітницький та унормування часток). Видати ліцензію на мовлення ТОВ «Коледж преси та телебачення».

Доповідала: Л. Мудрак

6.Переоформити ліцензію на мовлення Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина», м. Івано-Франківськ (НР № 0992-м від 31.08.2009, НР № 1095-м від 02.04.2010) у зв’язку зі зміною складу Редакційної ради та програмної концепції мовлення (власне виробництво збільшено на 2 години, збільшується обсяг інформаційно-просвітницьких програм).

Доповідала: Л. Мудрак

7.Переоформити ліцензію на мовлення ПАТ «ТРК Люкс», м. Львів (НР № 0014-м від 13.12.2004) у зв’язку зі зміною організаційно-правової форми (була ЗАТ, стала ПАТ), складу Редакційної ради та програмної концепції мовлення (зменшився обсяг розважально-музичних програм, збільшився обсяг реклами, змінилася територія розповсюдження, зокрема була - Івано-Франківськ та Тернопіль, стала - Івано-Франківськ та прилеглі райони та Тернопіль та прилеглі райони).

Доповідала: Л. Мудрак

8.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ «Наша Прага», м. Київ (НР № 0111-м від 12.12.2005, супутникове мовлення, логотип: МАКСІ-ТВ) у зв’язку зі зміною параметрів супутникового мовлення, Власників, Директора, фактичної адреси та програмної концепції мовлення (зменшено частку української мови зі 100% до 75%).

Доповідала: Л. Мудрак

9.Продовжити строк дії ліцензії на мовлення ТОВ «ТРК «ГРАД», м. Іллічівськ Одеської обл. (НР № 0181-м від 20.12.2004) .

Доповідала: Л. Мудрак

10.Внести зміни до рішення Національної ради від 15.04.2011 № 824 у зв’язку з технічною помилкою.

Йдеться про Рішення про оголошення конкурсу на отримання ліцензії на мовлення на вільних каналах мовлення багатоканальної телемережі МХ-5 (див. прикріплений документ). Так, в розділі про стислі відомості про вільні канали мовлення багатоканальної телемережі МХ-5 переплутано максимальний ліцензійний збір (10 560 грн.) та конкурсна гарантія (1 056 грн.).

Доповідав: В. Манжосов

11.Скасувати санкцію «оголошення попередження» за заявою ТОВ «Музичне телебачення», м. Київ (НР № 0178-м від 12.06.2007).

Нагадаємо, що попередження було оголошено за трансляцію мультиплікаційного фільму «Південний парк». Інформацію за результатами перевірки взято до відома.

Доповідала: О. Головатенко

12.Взяти до відома результати планової перевірки ТОВ «Міжнародна комерційна ТРК» (ICTV), м. Київ (НР № 0465-м від 30.10.2001) та зобов’язати подати до Національної ради Звіт про приведення діяльності телеканалу у відповідність до законодавства.

Перевіркою зафіксовано ознаки порушення ЗУ «Про телебачення і радіомовлення» (в частині візуальних позначок), порушення ЗУ «Про рекламу» (в частині мови реклами та переривання рекламою), та порушення програмної концепції (збільшено обсяг власних передач, зменшено обсяг розважальних та дитячих програм, відсутні культурологічні передачі, збільшено обсяг інформаційні та просвітницькі передач, мовлення українською мовою фактично – 72%).

Доповідала: О. Головатенко

13.Взяти до відома результати позапланової перевірки ТОВ «Новий канал», м. Київ (НР № 0969-м від 09.11.2005).

Нагадаємо, що йдеться про випуск телевізійної передачі «Інфо-шок», яка не відповідала нормам закріпленим ЗУ «Про захист суспільної моралі». ТОВ «Новий канал» надав пояснення Національні раді та виправив вказане порушення, у зв’язку з цим Національна рада взяла до відома результати перевірки.

Доповідала: О. Головатенко

14.Взяти до відома результати планової перевірки ТОВ «Новий канал», м. Київ (НР № 0970-м від 02.10.2001) та зобов’язати подати до Національної ради Звіт про приведення діяльності телеканалу у відповідність до законодавства.

Перевіркою зафіксовано, що програмна концепція телеканалу у м. Луганську та м. Львові відрізняється від концепції зазначеній у ліцензії. Так, перевіркою зафіксовано,що у м. Луганську збільшено обсяг програм власного виробництва, національних, інформаційних, просвітницьких програм, відсутні культурологічні та дитячі програми, зменшено обсяг розважальних програм, українська мова - 91%. А у м. Львові - збільшено обсяг програм власного виробництва, національних, інформаційних, просвітницьких програм та фільмопоказу, зменшено культурологічні програми та відсутні дитячі програми.

Представник ТОВ «Новий канал» пояснив, що відповідно до Рішень Національної ради про результати конкурсу (2001 р.), ТОВ «Новий канал» зобов’язаний мовити на декількох частотах разом з регіональними мовниками. У зв’язку з цим з’являються розбіжності у програмній концепції мовлення.

Доповідала: О. Головатенко

15.Взяти до відома результати позапланової перевірки ТРК «Студія «1+1» у формі ТОВ, м. Київ (НР № 0559-м від 30.07.2004, НР № 0028-м від 29.12.2006) та зобов’язати подати до Національної ради Звіт про приведення діяльності телеканалу у відповідність до законодавства..

За результатами перевірки зафіксовано, що повтор передач «Анатомія слава», «Про любов», «Пекельна кухня» транслюються в денний час.

Після того, як було призначено позапланову перевірку телерадіокомпанія усунула порушення (повтор програм було перенесено на пізній час).

Доповідала: О. Головатенко

16.Затвердити конкурсні умови.

Зокрема обов’язкові умови програмної концепції телерадіоорганізації, квоти державної мови, рекомендації щодо наявності дитячих програм, фінансові та інвестиційні зобов’язання та ін. конкурсні умови затверджено Рішенням Національної ради.

Доповідала: Л. Мудрак

17.Оголосити конкурс на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних телерадіоканалів та радіочастот.

На конкурс виставлено 5 ТВК, зокрема: 42 ТВК в м Армянську (6 годин на добу), 37 ТВК у м. Нові Петрівці, 31 ТВК у м. Совєтське, 33 ТВК у м. Чорноморське (24 години на добу, що належали ТОВ «Чорноморська телерадіокомпанія»), 12 ТВК у м. Львові (4 години на добу), 24 ТВК у м. Луганську (6 годин на добу, що належали Луганській ОДТРК) та 2 радіочастоти.

Доповідав: В. Манжосов

18.Підготувати та провести в рамках Програми головування України в Комітеті міністрів Ради Європи міжнародного експертного семінару «Цифрове мовлення в Європі: технічні, правові та регуляторні аспекти» (27 жовтня 2011, м. Київ).

Доповідала: Л. Мудрак

 

Крім цього, Національна рад звертає увагу керівників телерадіоорганізацій, що за підсумками селекторної наради проведеної Кабінетом Міністрів України 16 червня 201 року з питань організації та проведення оздоровлення дітей у 2011 році дано доручення державним органам щодо вжиття заходів до посилення інформаційного супроводження літнього оздоровлення та відпочинку дітей.

Зважаючи на важливе суспільне значення питання оздоровлення дітей, Національна рада рекомендує взяти активну участь у забезпеченні інформування населення України про хід оздоровчої кампанії, висвітленні позитивного досвіду в організації проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2011 року, зокрема й щодо нових об’єктів, призначених для оздоровлення і відпочинку дітей, введених в експлуатацію в поточному році.