Прес-центр

Кшиштоф Зануссі 15 вересня відвідає конференцію «Телебачення як Бізнес»

26-08-2011

Видатний польський режисер Кшиштоф Зануссі виступить з доповіддю для представників телевізійної галузі України на конференції «Телебачення як Бізнес» у четвер, 15 вересня, в готелі Radisson Blu у рамках масштабної події у сфері телебачення, кіно та інших медіа Kiev Media Week.

Ім’я Кшиштофа Зануссі входить в еліту світової режисури. Він зняв близько 40 кіно- та телевізійних фільмів, багато з яких здобули найвищі нагороди на престижних світових кінофестивалях.

 

Очікуючи приїзду польської легенди, ми попросили Кшиштофа дати оцінку сучасному кіно та телебаченню:

Куди рухається сучасний кіно ринок? Які головні риси йому притаманні на сьогоднішній день?

«В будь-якому суспільстві, як і в природі, співіснують два протилежні процеси - один веде до уніфікації, інший – до диференціації. Глобалізація уніфікувала наші культури. Телебачення у різних куточках світу використовує схожі формати, копіює програми, серіали… З іншого боку виступають YouTube та тематичні телеканали . Вони намагаються відповідати найекстравагантнішим потребам аудиторії».

 

Яку роль відіграє ТБ для глядачів сьогодні?

«Сучасне телебачення має два аспекти. Це бізнес. Він має задовольняти потреби людей, щоб отримати прибуток. І у телебачення є місія. Вона полягає у формуванні глядачем власної точки зору та його прагненні покращити суспільство. Це відноситься як до суспільних, так і комерційних телеканалів. Хоча, бізнес складова є домінуючою у комерційних мовників. Суспільне телебачення на перше місце виводить саме місію».

 

Що найголовніше потрібно знати тим, хто творить сьогодні кіно та телебачення?

«Я вважаю, що соціальна відповідальність є основним аспектом у створенні масового продукту. Іншими словами, існує певна шкала цінностей для кожного проекту. Усі, хто займаються створенням сучасного кіно та телебачення, повинні чітко розуміти, що є загальними благами у їхньому суспільстві, їхній нації на даний момент».

 

Коротка довідка:

Кшиштоф Зануссі (Krzysztof Zanussi) - режисер кіно, телебачення та театру, сценарист (Польща).

Один з найвідоміших польських режисерів кіно, телебачення та театру, сценарист, викладач.

У 1955-59 рр. був студентом фізичного факультету Варшавського університету, в 1959-62 рр. філософського факультету Ягеллонського університету у Кракові. В університеті Зануссі захопився ідеєю кіно, зняв 11 любительських фільмів, 9 з яких були відзначені різними нагородами.

З 1971 по 1981 рік Кшиштоф Зануссі був віце-президентом Союзу кінематографістів Польщі. З 1980 року – директор та художній керівник кіностудії «TOR» Веде режисерську роботу у театрах Мілана, Палермо, Бонна, Кракова, Бремена, Сіракузи, Києва, Новосибірська, Риму тощо.

 

Організатор конференції: Індустріальний Телевізійний Комітет.

Зареєструватись на конференцію.