Прес-центр

«Телетріумф-2011» чекає на заявки

15-09-2011

У Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення сьогодні, 14 вересня, відбувся брифінг для журналістів, основна тема якого стосувалася проведення цього року Національної телевізійної премії «Телетріумф».

Як повідомлялося раніше, Оргкомітет премії розпочав прийом заявок для участі в конкурсі 12 вересня ц.р., він триватиме до 23 вересня 2011 року.

«Сподіваємося, що заявок буде багато, – заявила заступник голови Національної ради Лариса Мудрак. – Вже розпочався новий телевізійний сезон, а минулого сезону було багато інновацій і хороших новинок індустрії, а відтак, має бути багато й претендентів на переможців».

Член Оргкомітету «Телетріумфу», виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету Катерина Котенко повідомила журналістам, що цього року урочиста церемонія нагородження переможців відбуватиметься трохи пізніше, ніж у попередні роки. Зніматиме її телеканал «Інтер». Трансляція урочистої церемонії відбудеться на цьому ж каналі. «Інтер» фінансує телевізійну частину проведення «Телетріумфу». Конкурсну частину та нагородження фінансує Індустріальний телевізійний комітет. Деяку частину з підготовчих робіт фінансуватимуть самі учасники. Подача заявок є платною, для регіональних компаній вартість є меншою, вона становить 500 грн. за кожну роботу. Для загальнонаціональних телекомпаній та організацій вартість кожної заявки становить 1000 грн. Кошторис премії буде оприлюднено на сайті» Телетріумфу».

«Незважаючи на те, що терміни зсуваються, і порушується традиція попередніх років, – зауважила Лариса Мудрак, – мені здається, що це привнесення правильне і логічне, тому що літо – не час для конкурсів і гарних премій в Україні. Ми все більше наближаємося до дати, яка є знаковою в телерадіоіндустрії, День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Все ближче й ближче кожного року. Сподіваюся, колись ці дати поєднаються».

Під час брифінгу було уточнено, що у зв’язку зі зміщенням дати проведення урочистої церемонії, є сенс трохи змінити умови прийому робіт. (Нині дата й місце проведення урочистої церемонії нагородження переможців уточнюються).

«Цього літа телевізійний сезон не зупинився, – сказала Катерина Котенко. – Дуже мало телеканалів робили сезон відпусток. Вони запропонували: давайте літо теж оцінимо цього року, багато цікавих нових проектів, логічно, щоб телевізійний сезон літа потрапив у нагородження цього року, бо наступного року він буде неактуальним».

Тому до участі в цьогорічному конкурсі «Телетріумфу» будуть допускатися твори будь-якого автора, колективу, телевізійної компанії (організації, студії), перший показ яких відбувся в період з 1 липня 2010 до 31 серпня 2011 року.

Катерина Котенко також розповіла, що цього року було проведено опитування серед телеканалів і продакшн-студій, експертів і членів Оргкомітету стосовно того, які мають бути номінації телевізійної премії. «Ті номінації, що набрали більшість голосів, є сьогодні в списку номінацій, їх 40. Але ми порадилися з членами Національної ради, – зауважила вона, – і пропонуємо протягом двох тижнів усім зацікавленим подавати пропозиції». Оргкомітет їх проаналізує і вирішить, чи варто включити їх до списку номінацій. «Одна з номінацій, що обговорювалася сьогодні, – сказала Катерина Котенко, – це «Відкриття року». Вона точно на часі».

«Незважаючи на те, що номінацій багато, і важко проводити нагородження, – пояснила Лариса Мудрак, – однак така кількість є логічною, тому що мотивація людей, які працюють в індустрії, є надзвичайно важливою. Всі номінації і світові, і європейські проходили такий шлях. Я сподіваюся, що в першу чергу, треба підтримувати і мотивувати людей, які працюють».

До попереднього списку експертів, які оцінюватимуть конкурсні роботи, включено понад 100 фахівців телерадіоінформаційної галузі. Спосіб оцінювання залишиться той самий. Кожен експерт має переглянути кожну роботу на своїй спеціальній сторінці на сайті «Телетріумфу» і оцінити її. Ті роботи, що наберуть більшість голосів (більшість рахується за тією кількістю експертів, яка проголосувала у відповідній номінації), потраплять у шорт-лист. Вони будуть публічно оголошені. Ім’я переможця з-поміж цих претендентів буде названо під час урочистої церемонії нагородження.

Аудит голосування проводитиме Міжнародна незалежна аудиторська компанія «Ернст енд Янг».