Прес-центр

30 вересня 2011, Київ - Конференція: «Чи зможуть ЗМІ критикувати владу під час виборів 2012?»

26-09-2011

23.09.2011 ВР України не підтримала законопроект № 7282 про заборону перевірок ЗМІ. У ЗМІ та правозахисниць / правозахисників залишилась остання можливість захистити ЗМІ від адміністративного тиску підчас виборчої кампанії.

За рік відбудуться чергові вибори до Верховної Ради України. Протягом вересня – грудня цього року Верховна Рада має вирішити, чи будуть засоби масової інформації перевірятися контролюючими органами під час виборчої кампанії наступного року та за яким законом відбудуться вибори до ВРУ 2012. Депутати відмовилися підтримати Законопроект, що передбачав заборону перевірок ЗМІ під час виборчої кампанії.

Протягом тижня Міністерство юстиції має подати Президенту України новий Проект Закону «Про вибори народних депутатів України». Зазначений Закон наразі також не містить заборони перевірок ЗМІ під час виборів. Таким чином, законодавче поле України залишає можливість адміністративного тиску на медіа. Що вкупі з усім відомими проблемами, включаючи доступ до інформації та залякування журналістів / журналісток, не сприяє покращенню ситуації зі свободою слова та розвитком якісних медіа в Україні.

Запрошуємо представниць / представників медіа, журналісток / журналістів та медіа експертів / експерток до участі в конференції 30 вересня:

«Гарантії незалежності ЗМІ підчас виборів, перспективи реформування законодавства».

Мета конференції - об’єднати зусилля медіа спільноти та ініціювати негайне прийняття законів, необхідних для забезпечення неупередженості та свободи слова під час виборів.

Конференція відбудеться 30 вересня 2011 року з 10-00 до 14-00 в місті Києві за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 14, готель «Хрещатик», 4-й поверх, конференц-зал «Андріївський».

В даний час ми очікуємо підтвердження участі деяких учасниць / учасників та доповідачок / доповідачів, тому уточнений перелік буде доповнений 27-28 вересня.

Учасники / учасниці:

 1. Юристки / юристи, журналістки / журналісти, видавці / видавниці друкованих та аудіовізуальних ЗМІ;
 2. Представники / представниці галузевих та правозахисних організацій (УАВПП, ІТК, АУП, АНРВУ, НАМ, ІМІ, ХПГ, КВУ, УГС, ІРРП, НСЖУ);
 3. Народні депутати України.

Доповідачі / доповідачки: О. Погорелов, Катерина М’ясникова, Катерина Котенко, Олександр Дяченко, Оксана Нестеренко, Олександр Черненко, Людмила Опришко, Тетяна Котюжинська.

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

9.30 - 10.00   - Реєстрація, Вітальна кава

 1. Відкриття конференції

10.15 - 12.00   - Основні ризики для ЗМІ під час виборчого процесу.

 • Аналіз основних ризиків для ЗМІ під час виборів. 
 • Практика захисту від судових позовів до ЗМІ під час виборчого процесу.
 • Основні недоліки законодавства про захист ЗМІ під час виборів.
 • Проект Закону Про вибори народних депутатів України. 

12.00 - 12.15  -  Кава-пауза.

12.15 - 13.30  - Засоби захисту ЗМІ підчас виборчого процесу.

 • Європейський досвід гарантування незалежності ЗМІ під час виборів.
 • Перспективи заборони перевірок ЗМІ під час виборів.
 • Законодавчі можливості для захисту ЗМІ підчас виборчого процесу. 

 

Прохання підтвердити участь до 28 вересня 2011 року.

Контактна особа: Олександр Дяченко, юрист УАВПП.

Т. 425 -57-87, 097 481 777 8.

e-mail: lawyer(at)uapp.org