Прес-центр

Засідання Національної ради 19 жовтня 2011 року

19-10-2011

Сьогодні, 19 жовтня 2011 року, на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, були присутні:

 • Головатенко Оксана Анатоліївна;
 • Манжосов Володимир Анатолійович;
 • Баранов Євген Валерійович;
 • Фартушний Микола Всеволодович;
 • Опілат Ірина Володимирівна;
 • Мудрак Лариса Михайлівна.

 

відсутні:

 • Єлманова Оксана Миколаївна.

 

було вирішено:

 

Щодо видачі, переоформлення, продовження та анулювання ліцензії:

1.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Новий канал”, м. Київ (НР № 0969-м від 09.11.2005) у зв’язку зі зміною складу Редакційної ради (замість Оксани Панасівської – Ольга Задорожна) та зазначенням інформації щодо оператора телекомунікації (прохання у ліцензії внести оператора телекомунікації ТОВ «Новий канал»).

2.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Новий канал”, м. Київ (НР № 0970-м від 02.10.2001) у зв’язку зі зміною складу Редакційної ради.

3.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Новий канал”, м. Київ (НР № 0971-м від 09.07.2003) у зв’язку зі зміною складу Редакційної ради та зазначенням інформації щодо оператора телекомунікації.

4.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Новий канал”, м. Київ (НР № 0973-м від 28.05.2004, супутникове) у зв’язку зі зміною складу Редакційної ради та зміною організаційно-правової форми оператора телекомунікації (замість ЗАТ «Міжнародний медіа центр - СТБ» - ПрАТ «Міжнародний медіа центр - СТБ»).

5.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Новий канал”, м. Київ (НР № 0975-м від 27.07.2007) у зв’язку зі зміною складу Редакційної ради та уточненням місцезнаходження передавача на 24 ТВК у місті Малин, Житомирської обл.

6.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Новий канал”, м. Київ (НР № 1347-м від 23.08.2011) у зв’язку зі зміною складу Редакційної ради.

7.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Телеканал „Тоніс”, м. Київ (НР № 1153-м від 27.04.2006) у зв’язку з зміною власників, керівника, складу Редакційної ради та логотипу.

8.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Телеканал „Тоніс”, м. Київ (НР № 1154-м від 24.03.2006) у зв’язку з зміною власників, керівника, складу Редакційної ради та логотипу.

9.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Телеканал „Тоніс”, м. Київ (НР № 1156-м від 18.06.2002) у зв’язку з зміною власників, керівника, складу Редакційної ради та логотипу.

10.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Телеканал „Тоніс”, м. Київ (НР № 1157-м від 06.08.2007) у зв’язку з зміною власників, керівника, складу Редакційної ради та логотипу.

11.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Телеканал „Тоніс”, м. Київ (НР № 1158-м від 20.01.2006) у зв’язку з зміною власників, керівника, складу Редакційної ради та логотипу.

12.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Телеканал „Тоніс”, м. Київ (НР № 1363-м від 29.08.2011) у зв’язку з зміною власників, керівника, складу Редакційної ради та логотипу.

13.За проханням товариства анулювати ліцензію на мовлення ТОВ „Телеканал „Тоніс”, м. Київ (НР № 1155-м від 18.11.2005) у місті Марганець, Дніпропетровської обл. з зобов’язанням повернути ліцензію Національній раді протягом 10 днів.

14.Відмовити у видачі ліцензії на мовлення ТОВ „Телевізійна компанія Ідея”, м. Дніпропетровськ у зв’язку з відсутністю представників на засіданні Національної ради (24 годин супутникового мовлення; оператор: КРРТ; частка власного продукту – 2 години на добу, національного - 12 годин та 12 годин на добу іноземного).

Доповідала: Л. Мудрак

 

Щодо перевірок:

1.Призначити позапланову перевірку ТРК „Студія „1+1” у формі ТОВ, м. Київ (НР № 0028-м від 29.12.2006, НР № 0559-м від 30.07.2004) у зв’язку з тим, що 3 жовтня 2011 року під час моніторингу, у ефірі каналу зафіксовано трансляцію телепрограми «Секс-місія». Моніторинг зафіксував ознаки порушення:

 • ч. 2 ст. 62 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення», відповідно до якої телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати, а також анонсувати програми та передачі, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва, крім як протягом ефірного часу в добовому відрізку з 23.00 до 6.00 та на каналах з обмеженим доступом. Такі програми або передачі повинні мати спеціальне попередження і відповідно позначатися в розкладі програм телерадіоорганізацій та спеціально позначатися безпосередньо перед їх трансляцією; ТА
 • ст. 13 ЗУ «Про захист суспільної моралі», яка закріплює порядок і умови публічної демонстрації продукції, що містить елементи еротики, засобами масової інформації.

Доповідала: О. Головатенко

 

Інше:

2.Взяти за основу проект Положення про видачу, переоформлення та видачу дубліката ліцензії провайдера програмної послуги, з подальшим розміщення документу на офіційному веб-ресурсі Національної ради, з метою його громадського обговорення протягом місяця.

Доповідав: М. Фартушний

3.Направити подання до УДЦР про розробку висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення, необхідних для створення та розвитку каналів мовлення, мереж мовлення та телемереж.

Заяву направлено за пропозиціями телерадіоорганізацій для прорахунку технічного переносу ТВК (у Дніпропетровській, Житомирській, Сумській, Черкаській, Харківській обл. та АР Крим) та прорахунку збільшення потужності телевізійних каналів РЕЗ мовлення (у Запорізькій обл.).

4.Затвердити наступний склад Приймальної комісії для прийняття результатів бюджетної програми 6441030:

 • Баранов Євген Валерійович - Голова;
 • Новицький Анатолій Миколайович;
 • Мироненко Тамара Василівна;
 • Інші представники Центрального апарату Національної ради.

У жовтні 2011 року між Національною радою та УДЦР було остаточно узгоджено та підписано Договір про виконання робіт розроблення висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення, необхідних для створення та розвитку каналів мовлення, мереж мовлення та телемереж. Договором передбачено виконання представниками Національної ради конкурсу приймальних робіт на предмет підтвердження відповідної якості робіт по розробленню висновків. Для прийняття розроблених висновків Національна рада вирішила затвердити склад Приймальної комісії.

Доповідав: Є. Баранов

5.Створити робочу групи з підготовки змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору у складі:

 • Баранов Євген Валерійович - співголова;
 • Фартушний Микола Всеволодович - співголова;
 • Новицький Анатолій Миколайович;
 • Усі начальники управлінь Центрального апарату Національної ради

У зв’язку з тим, що чинний План розвитку національного телерадіоінформаційного простору розрахований на 2011 рік, Національній раді необхідно розробити новий на 2012 рік або внести відповідні зміни до існуючого.

Доповідав: В. Манжосов

6.Доповнити Перелік програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з ч. 1 ст. 42 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” наступними програмами:

 • Mini Movie (канал фільмопоказу);
 • «Улыбка ребёнка» (дитячий канал, російська та англійська мови, програми з обмеженим доступом відсутні, реклама відсутня);
 • «Телерадиосеть Благих Новостей» (російська та англійська мови, програми з обмеженим доступом відсутні, реклама відсутня).

Доповідала: О. Головатенко