Advocacy

Засідання Національної ради 16 листопада 2011 року

16-11-2011

Сьогодні, 16 листопада 2011 року, на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, були присутні:

 • Головатенко Оксана Анатоліївна;
 • Манжосов Володимир Анатолійович;
 • Баранов Євген Валерійович;
 • Фартушний Микола Всеволодович;
 • Опілат Ірина Володимирівна;
 • Мудрак Лариса Михайлівна.

 

відсутні:

 • Єлманова Оксана Миколаївна.

 

було вирішено:

Щодо видачі, переоформлення, продовження та анулювання ліцензії:

1.Відмовити у видачі ліцензії на мовлення ТОВ „ТВ СЕЙЛ ГРУП”, м. Київ (TV Sale Ukraine, 24 годин на добу, формат – телемагазин).

Доповідала: Л. Мудрак

2.Переоформити ліцензію провайдера програмної послуги ПрАТ „Індастріал Медіа Нетворк”, м. Київ (НР № 0790-п від 14.12.2009 (ІРТV, кількість програм програмної послуги - 59)), у зв’язку зі зміною організаційно-правової форми, власників, місцезнаходження головної станції, збільшенням ресурсу багатоканальної мережі, кількості програм та зміною концепції.

Доповідав: Є. Баранов

 

3.Переоформити ліцензію на мовлення ПП „НТА – Незалежне телевізійне агентство”, м. Львів (НР № 0619-м від 18.06.2008, супутникове мовлення), у зв’язку зі зміною параметрів супутникового мовлення.

4.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „Балінформкомпанія”, м. Балта Одеської обл. (НР № 0398-м від 24.10.2006, 8 ТВК, 24 год/добу), у зв’язку зі зміною програмної концепції мовлення: збільшенням частки української мови, зменшенням частки аудіовізуальної продукції іноземного виробництва, відмовою від ретрансляції, зміною формату на інформаційно-розважальний з фільмопоказом, і відповідно зі зменшенням просвітницьких та дитячих програм.

5.Переоформити ліцензію на мовлення ПП ТРК „Омега – ТВ”, м. Севастополь (НР № 0086-м від 29.01.2003, 21ТВК, 24 год/добу), у зв’язку зі зміною програмної концепції мовлення: зменшенням обсягу іноземного продукту, збільшенням обсягу інформаційно-просвітницького, розважально-музичного продукту та фільмопоказу. Також відбулася кореляція у рекламних відрізках.

Доповідала: Л. Мудрак

 

Щодо перевірок:

6.За результатами позапланової перевірки оголосити попередження ТОВ „ТРК Клас”, м. Київ (НР № 0997-м від 21.11.2003, 12ТВК, м. Донецьк,18 год/добу). У процесі перевірки у ефірі телеканалу на екрані замічено два логотипи, що не відповідає ліцензійним умовам та законодавству, також замічено зменшення обсягу власного виробництва, порушення ЗУ «Про рекламу», зокрема відсутнє чітке відокремлення рекламних роликів, реклама здійснюється російською мовою.

7.За заявою мовника призначити позапланову перевірку ПАТ „ТРК „Алекс”, м. Запоріжжя (НР № 1237-м від 30.10.2002, 12ТВК, 24 год/добу) з метою зняття санкції «оголошення попередження».

Доповідала: О. Головатенко

 

Інше:

8.За заявою, що надійшла до Національної ради 8 листопада 2011 року, замовити в УДЦР розробки висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення, необхідних для створення та розвитку каналів мовлення, мереж мовлення та телемереж.

9.Внести зміни до додатку 30 до рішення Національної ради від 29.11.2006 № 1037 „Про затвердження переліків програм універсальної програмної послуги для багатоканальних телемереж, розташованих на території Донецької області”. Зокрема, провайдер програмної послуги, що здійснює свою діяльність на території Донецької обл., звернувся до Національної ради з проханням змінити УПП у зв’язку з відсутністю впевненого прийому програми Комунального підприємства телерадіокомпанії „Інфо - центр” (12ТВК, м. Селидове). Після перевірки було підтверджено, що рівень телевізійного сигналу є недостатнім. У зв’язку з цим Національною радою було вирішено вилучити Комунальне підприємство телерадіокомпанія „Інфо - центр” з переліку УПП.

Доповідав: Є. Баранов.

10.Внести зміни до рішення Національної ради від 15.12.2010 № 1883 „Про затвердження Плану діяльності з підготовки регуляторних актів Національної ради на 2011 рік” зокрема, додати до Плану діяльності пункт щодо необхідності внесення змін до Плану розвитку телерадіоінформаційного простору (п.10).

11.Погодити проект рішення НКРЗ „Про затвердження Положення про надання іноземним користувачам дозволів на ввезення та експлуатацію радіоелектронних засобів на період проведення Євро-2012”. Рішенням НКРЗ закріплено, що іноземні користувачі на період Євро 2012 мають право ввозити на територію України радіоелектронні засоби без необхідних дозволів. Проте Національна рада у своєму рішенні виклала зауваження – «виключити п. 3.6 щодо анулювання дозволу Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації».

Доповідав: В. Манжосов.

 

12.Затвердити конкурсні умови, зокрема:

вимоги до програмної концепції:

 • обов’язкове розміщення соціально важливих програм;
 • не менше одного випуску новин має передаватися з сурдоперекладом;
 • обсяг ведення передач українською мовою – згідно з діючими ліцензіями на мовлення;
 • рекомендовано розміщення дитячих передач.

для регіональної та місцевої категорії мовлення

 • обсяг ведення передач українською мовою – згідно з чинним законодавством;
 • здійснення мовлення без ретрансляції програм інших мовників, використання логотипів та позивних інших мовників.

вимоги до організаційно-технічних та фінансово-інвестиційних зобов’язань учасників конкурсу.

Доповідала: Л. Мудрак.

 

13.Оголосити конкурс на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних телерадіоканалів. Зокрема конкурс оголошується на:

 • 2 ТВК у Марганці Дніпропетровської обл. (24 год/добу);
 • 35 ТВК у Волновасі Донецької обл. (24 год/добу);
 • 3 канали в населених пунктах АР Криму: смт. Нова Петрівка, смт. Совєтське і смт. Чорноморське (24 год/добу);
 • 12 каналів у населених пунктах Львівської обл.: с. Завадка, с. Бітля, смт Бориня, с. Верхнє, м. Добромиль, с. Козьова, с. Лімна, смт Підбуж, с. Підгородці, смт Славське, смт Красне;
 • 24 ТВК у Краматорську Донецької обл. (12 год/добу);
 • 41 ТВК у Тростянці Сумської обл. (8 год/добу);
 • 38 ТВК у Жашкові Черкаської обл. (4 год/добу).

 

Нагадаємо, що з метою вшанування пам’яті жертв Голодоморів Національна рада звернула увагу ТРО на необхідність внесення 26 листопада 2011 року відповідних змін до програм теле- та радіопередач відповідно до Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті (Рішення Національної ради № 1101 від 11.06.2008).