Прес-центр

Засідання Національної ради 23 листопада 2011 року

23-11-2011

Сьогодні, 23 листопада 2011 року, на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, були присутні:

  • Головатенко Оксана Анатоліївна;
  • Баранов Євген Валерійович;
  • Фартушний Микола Всеволодович;
  • Опілат Ірина Володимирівна;
  • Єлманова Оксана Миколаївна.
  • Мудрак Лариса Михайлівна.

 

відсутні:

  • Манжосов Володимир Анатолійович.

 

було вирішено:

Щодо видачі, продовження, переоформлення та анулювання ліцензії:

1.Переоформити ліцензію на мовлення ТРО «Кон-такт», м. Конотоп Сумської обл. (НР № 0327-м від 26.10.2007, канали конвертування: СК 31 SK 13, 10 годин/добу, м. Конотоп) у зв’язку зі зміною складу редакційної ради та приведення програмної концепції мовлення у відповідність до рішень Національної ради (категорія «інше»).

2.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ ТК «Автор ТВ», м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської обл. (НР № 0463-м від 24.09.2003, 41 ТВК, 24 годин/добу, м. Дніпропетровськ та прилеглі райони) у зв’язку зі зміною програмної концепції мовлення: 95% українська мова, 3 год. - програми власного виробництва, 24 год. – національного аудіовізуального продукту: зникають іноземні програми, зникає ретрансляція, змінюється формат, на інформаційний:17 годин інформаційно-аналітичних та публіцистичних програм, 30 хв. науково-мистецьких, 30 хв. – науково-просвітницьких, 30 хв. - розважально-музичних, 30 хв. – дитячих програм, унормування відрізків «інше», чітко роз’яснено які програми телекомпанія готова виробляти. Ретрансляція від якої відмовився мовник - 21 година/добу ТОВ «Гравіс-Кіно» (м. Київ).

3.Перереєструвати суб’єкта інформаційної діяльності ТОВ «Магнолія-ТВ», м. Київ. ТОВ «Магнолія-ТВ», м. Київ перереєструвавшись змінила організаційно-правову форму та стала не лише студією-виробником, але і телерадіоорганізацією.

Доповідала: Л. Мудрак

 

Щодо перевірок:

4.Перенести питання про результати планової перевірки ДП «ТРК «НБМ-Запоріжжя» ПІІ у формі ТОВ «ТРК «НБМ», м. Запоріжжя (НР № 1064-м від 04.01.2010, 64 ТВК, 24 год/добу, м. Запоріжжя) на наступне засідання.

Проте, варто звернути увагу, що у ефірі телеканалу було зафіксовано порушення частини 5 статті 43 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення» (ліцензіат не має права передавати канал мовлення в суборенду іншим організаціям), оскільки телекомпанією здійснюється ретрансляція ТОВ «Телеканал «Тоніс»». У зв’язку з цим, не зафіксовано програм власного виробництва та зафіксовано логотип «Тоніс». Ознак порушення ЗУ «Про рекламу» не виявлено.

Доповідала: О. Головатенко

 

Інше:

5.Погодити проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність із законами України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації», з зауваженням, зокрема з проханням викласти частину 1 статті 16 ЗУ «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» у наступній редакції: Діяльність Національної ради є відкритою, а її рішення - доступними для суб'єктів інформаційних відносин. Інформація, отримана в процесі діяльності Національної ради для опрацювання від суб'єктів господарювання у сфері телерадіомовлення, що пов'язана зі здійсненням наглядових та регуляторних повноважень Національної ради, процесом прийняття рішень і передує публічному обговоренню та/або прийняттю рішень, може бути віднесеною до службової інформації відповідно до закону і використовуватися лише для здійснення контролю та не підлягати розголошенню до прийняття рішень Національної ради, крім випадків, передбачених законодавством.

Направити пропозиції Національної ради у Держкомтелерадіо.

Доповідала: Л. Мудрак