Прес-центр

Позиційні заяви

 • 29.122010
  Щодо підтримки ініціативи Президента України ліквідувати НЕК
  Індустріальний Телевізійний Комітет (ІТК), як галузева асоціація, що представляє інтереси телевізійного ринку України, засвідчує Вам свою повагу та висловлює щиру подяку та підтримку з питання ліквідації Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (далі - НЕК) – органу цензури з сумнівним юридичним статусом, який у своїй діяльності дублює повноваження низки державних органів, що на практиці призводить до конфліктів між ними.
 • 17.122010
  Митне оформлення носіїв звуку та зображення із записами телевізійних програм і фільмів.
  Суть проблеми: На сьогодні митні органи відмовляються оформляти носії звуку та зображення із записами телевізійних програм і фільмів у митному режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування.
 • 07.122010
  Щодо необхідності внесення змін до Закону України "Про захист персональних даних"
  Завантажити текст звернення до Президента України Януковича В.Ф. щодо необхідності внесення змін до Закону України "Про захист персональних даних".
 • 06.122010
  Щодо розвитку саморегулювання в Україні
  І. ІТК активно підтримує розвиток саморегулювання в Україні, в тому числі щодо саморегулювання конкретних галузей економіки.
 • 26.112010
  Щодо Проекту Концепції державної інформаційної політики
  Україна зіткнулася з проблемою відсутності єдиного плану, єдиної державної позиції чи стратегії розвитку інформаційної галузі. Такий єдиний підхід допоміг би усім гілкам влади приймати правильні та послідовні рішення у процесі розбудови держави. Вважаємо, що для цього необхідно закріпити на рівні національної концепції основні напрями, засади і принципи державної інформаційної політики, механізми її реалізації, а також пріоритетів розвитку інформаційної сфери. Так, протягом близько десяти років Кабінет Міністрів України періодично ініціював реєстрацію Проектів Законів України «Про Концепцію інформаційної політики держави».
 • 24.112010
  Щодо введення заборони на рекламу та спонсорство ліками
  Останнім часом від представників різноманітних центральних органів виконавчої влади та депутатів Верховної Ради України можна почути пропозиції внести зміни до законодавства України щодо введення повної заборони реклами та спонсорування лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації у всіх видах засобів інформації, зокрема на телебаченні, пресі, зовнішній рекламі тощо.
 • 24.112010
  Щодо ефективності діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі
  Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Азарова Миколи Яновича, виданого за результатами участі у засіданні розширеного секретаріату Національної спілки журналістів 16 липня 2010 р., за яким Міністру юстиції Лавриновичу Олександру Володимировичу було доручено дослідити питання щодо ефективності діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі за участю представників Національної спілки журналістів, інших громадських організацій, які провадять діяльність у сфері засобів масової інформації, надсилаємо Вам спільну позицію професійних організацій, які представляють всю медіа спільноту України щодо діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.
 • 24.112010
  Щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері телебачення і радіомовлення
  Асоціація «Індустріальний Телевізійний Комітет», як асоціація, що об’єднує найбільші загальнонаціональні телеканали України та представляє інтереси телевізійного ринку України, просить Міністерство культури і туризму України врахувати викладені нижче зауваження та пропозиції до Проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення відповідальності за порушення законодавства у сфері телебачення і радіомовлення», розроблений Державним комітетом телебачення і радіомовлення.
 • 24.112010
  Щодо медійних законопроектів
  Асоціація «Індустріальний Телевізійний Комітет» (далі – «ІТК»), як профільна, галузева медійна асоціація, що об’єднує провідні, загальнонаціональні телеканали України стурбована ситуацією, яка триває з початку 2010 року щодо розгляду та прийняття у Верховній Раді України медійних законопроектів. Відсутність розвитку та вдосконалення законодавчої бази у сфері телебачення та радіомовлення створює численні перешкоди для розвитку інформаційного простору України в цілому та галузі телерадіомовлення зокрема.
 • 23.112010
  Щодо оформлення носіїв інформації у режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування
  На сьогоднішній день митні органи України відмовляються оформляти носії інформації у режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування, не беручи до уваги те, що такі носії інформації ввозяться з метою публічного сповіщення в ефірі телевізійних мовників з обов’язковою умовою зворотного вивезення без переходу права власності на носій чи на сам аудіовізуальний твір записаний на ньому.